Ipak, kako je dodala, potrebno je da postoji i znanje, stručnost i marljivost, a ne samo lojalnost, jer lojalnost bez struke donosi propast, strahovladu i predstavlja odlično tle za korupciju.
Mihajlović je u intervjuu za Novi magazin ocenila da se javna preduzeća ponašaju kao države u državi, da smena direktora mora da bude početak, a ne kraj, kad je reč o temeljnim promenama koje su potrebne u Elektroprivredi Srbije i da je odgovornost za lošu organizaciju, nedovoljne zalihe uglja i neblagovremene remonte isključivo na neodgovornoj grupi ljudi koji su upravljali EPS-om, na čelu sa direktorom.
„Ono što se dogodilo u EPS-u je mnogo više od javašluka jer je prekidom proizvodnje električne energije, kao i prekidom u napajanju električnom energijom dela stanovništva, ugrožena ne samo energetska bezbednost države, već direktno i nacionalna bezbednost zemlje“, rekla je Mihajlović.
„Čemu su onda lojalni, svojim poslovima, ličnim i lobističkim interesima“, upitala je Mihajlović.
„Zakon o korišćenju OIE je prošao široku javnu raspravu i u njegovoj izradi su, uz Ministarstvo učestvovala upravo ona preduzeća koja sad traže izmene i odlaganje primene ovog propisa. Za izgradnju bilo koje elektrane potreban je novac, ali izgleda da je za neke problem samo kad se novac ulaže u elektrane koje koriste OIE. Ovde je reč o kapacitetima čija je gradnja planirana u narednih deceniju ili dve, a ne o elektranama koje čekaju da budu priključene na mrežu sutra, za mesec ili godinu dana. S druge strane, izgleda da nemaju nikakve bojazni oko elektrana na ugalj koje će i u Srbiji, u dogledno vreme, biti opterećene taksama na ugljenik, koje bi značajnopodigle troškove EPS-a. S druge strane, troškovi proizvodnje energije iz obnovljivih izvora se smanjuju“, poručila je Mihajlović.