FK „Rudar“ : SFS „Borac“ 3:1

0 0
Read Time:1 Minute, 46 Second

fudbal1710

U Boru, dana 07.11.2009.god. odigrana je prvenstvena utakmica Pomoravsko Timočka zona 15 kolo izmedju FK „Rudara“ i SFS „Borca“ iz Paraćina sa početkom u 13:30 časova na stadionu Rudara.
FK „Rudar“ igra u sastavu – 1. Ivković Dejan, 2. Stamenković Igor, 3. Janković Nenad, 4. Milovankić Nikola, 5. Karabašević Branimir, 6. Ščopić Dragan kapiten, 7. Terzić Ivan, 8. Lisulović Nenad, 9. Božinović Ivica, 10.Mančić Nebojša i 11. Stojanovski Nino.
Rezervni igrači: 12. Milosavljević Milan, 13. Konjović Bogdan, 14. Nenić Miodrag, 15. Martinović Dionis, 16. Papludis Dušan, 17. Radhu Sinan i 18. Djokić Marko.

Glavni sudija Raičević Bojan iz Kruševca.

Vatreni navijači, ljubitelji fudbala nisu izostali uprkos kiši, bili su svedoci derbija 15 kola i bodrili igrače Rudara.
Utakmica se igrala u otežanim uslovima zbog kiše koja je neprestano padala, klizavom terenu. Živa, dinamična utakmica bez obzira na okolnosti. Inicijativu imaju domaći igrači, povezanu igru, u 13 minuti Mančić Nebojša postiže pogodak i prednost Borana sa 1:0. Gostujuća ekipa prvo poluvreme igra zatvoreno, nesigurno ali fer i korektno. Borani nastavljaju sa zrelim akcijama u napadu i realizuju golom u 24 minuti. Strelac Stojanovski Nino povećava prednost na 2:0 kako se završava prvo poluvreme.
Igrači Rudara na samom početku drugog poluvremena imaju nekoliko zrelih šansi ali ne uspevaju da ih realizuju. Stopostotne šanse su propustili Božinović Ivica i Lusulović Nenad. Vrlo brzo, u 51 minuti se iskupio za propuštenu priliku Božinović Ivica, kruniše golom i povećava rezultat na 3:0 za Borane. Gostujuća ekipa uspeva da ublaži veliku prednost u 86 minuti golom Gligorijević Nenada  na 3:1.
Sudija Raičević je podelio po 6 žutih kartona, gostujućoj i domaćoj ekipi, što potvrdjuje  oštru igru jer su obe ekipe želele sva tri boda.
Konačan rezultat je 3:1 za FK „Rudar“ koji je uspeo da pobedi prvoplasiranog „Borca“ iz Paraćina i obezbedi bolji plasman na tabeli.
Igrač utakmice je strelac drugog gola Stojanovski Nino koji je svojim zalaganjem i postignutim golovima u predhodnim kolima doprineo bolji plasman na tabeli FK „Rudar“.
– Prezadovoljan sam današnjom igrom igrača , ambicije su nam da se nadjemo u vrhu tabele – kaže trener „Rudara“ Bešović Ivan.