U SRBIJU UŠLO 58.000 TERETNJAKA OD UVOĐENJA VANREDNOG STANJA

0 0
Read Time:1 Minute, 7 Second

Od uvođenja vanrednog stanja do jutros, na teritoriju Srbije ušlo je 58.000 velikih teretnjaka i kamiona, od čega je pola bilo za snabdevanje naše zemlje, rekla je danas gostujući na TV Prva ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović.

Dodala je da je pitanje snabdevanja u vreme epidemije osnovno ljudsko pitanje i ocenila da je transport postao stub diplomatije.

Izvor: Tanjug / RTV

„Zahvaljujući transportu koji funkcioniše, obezbedili smo uredno snabdevanje, vratili naše ljude u zemlju, a strane državljane prevezli u njihove države i zbog toga dobili pohvale svih, jer, bez obzira na sve, život ne sme da stane“, rekla je Mihajlovićeva.

Foto: MGSI

Ona je navela da je od ukidanja redovnog saobraćaja prevezeno je 7.700 putnika, od toga je 4.500 državljana Srbije vraćeno u zemlju.

Mihajlovićeva je rekla da su tri glavna zadatka očuvanje najvećih gradilišta, obezbeđivanje snabdevanje građana i omogućavanje povratka ljudi u Srbiju i dolazak humanitarne pomoći.

Podsetila je da je Vlada Srbije prva donela odluku da međunarodni transport ne sme stati i da je u stalnoj komunikaciji s ministrima iz regiona kako bi se obezbedilo nesmetano funkcionisanje saobraćaja.

„Doneli smo odluku o ukidanju policijskih konvoja za kamione, kako bismo rasteretili MUP, ali i ubrzali protok robe i snabdevanje Srbije i svih zemalja u okruženju”, rekla je ministarka i dodala da se svi maksimalno trude da transport bude brži.

80%
Awesome
  • Design
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Share Button

Pogledajte još Više od autora

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.