Nismo zadovoljni revidiranim predlogom MOL-a, ali nastavljamo pregovore

0 0
Read Time:51 Second

Ministarka Đedović Handanović je navela da se glavni kamen spoticanja u pregovorima odnosi na budući rad Rafinerije, odnosno pitanje pokrivenosti tržišta iz prerade rafinerije u Pančevu.

IZVOR

„Nećemo ugroziti našu sigurnost snabdevanja, niti uticaj koji rad rafinerije ima na ekonomiju i privredu. Pregovori se nastavljaju danas i sutra. Želimo da dođemo do kompromisa, ali ne po svaku cenu“, poručila je ministarka.

Ona je dodala da se paralelno nastavljaju razgovori između MOL-a i „Gaspromnjefta“, ističući da je važno da i ti pregovori budu završeni, kako bi američka Kancelarija za kontrolu strane imovine (OFAC) dala svoje mišljenje i donela konačnu odluku.

Da podsetimo, MOL grupa je u januaru potpisala glavne odredbe obavezujućeg okvirnog sporazuma (Heads of Agreement) sa kompanijom „Gaspromnjeft“ o kupovini udela od 56,15 odsto u srpskoj kompaniji Naftna industrija Srbije. 

MOL je u aprilu saopštio da će dugoročno zadržati rafineriju u Pančevu ako postane većinski vlasnik.

Prema licenci za pregovore koju je izdala američka kancelarija OFAK, ceo proces trebalo bi da bude završen do 22. maja.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Share Button

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.