Read Time:1 Minute, 21 Second
„Moguće da je ovo problem samo nas nekolicine koji smo se svake godine u Ivanjici lepo provodili, vikali: „dole Vlado“ i prozivali gospodu i gospođe ministarke, i ponekog Dr-a. Ali plašim se da lako može da se desi da i sutra vama neko zakuca na vrata, uzme vam nešto što ste stvorili i kaže: „no, no… ovo je sad naše“, Čuj mene – sutra… pa to živimo“, tako je Zoran Kesić podržao projekat i izložbu „Dešava se Nušić i Jada“, kojom umetnici i javne ličnosti ukazuju na probleme u društvu.
Kesić je godinama sa ekipom njuzovaca učestvovao na Ivanjičkoj „Nušićijadi“, piše Nova.rs.
„Mi smo usred čaršije na sceni „Okruglo pa na ćoše“ govorili, podvikivali, poprckivali, provocirali, jedne tople večeri i polivali, a svakako razvaljivali sve one tabue nedodirljivosti i teme koje bi danas i velikom Nušiću bile inspiracija. A onda su 2018. godine lokalne vlasti odlučile da se festival mora staviti pod punu kontrolu i da tom sumnjivom licu Nušiću, na „Nušićijadi“ mesta nema. Bez Nušića ostala je samo jada“, napisao je Kesić i dodao:
„Prognani organizator one naše, stare Nušićijade – KudeS nastavio je da diverzantski, ilegalno, u po noći, održava plemen nušićizma po brdima i livadama oko Ivanjice, u izbeglištvu na Dorćolu, na televiziji i na internetu. Ali naše malo ćoše slobode nam je oduzeto. Do sledeće Nušićijade i sledećeg ćošeta slobode za koje se sami moramo izboriti – plava riba, kljukana dinastija“, poručuje Kesić.
Organizatori „KudeS“ su izložbom „Dešava se Nušić i Jada“ konstatovali da nam se, iz dana u dan, dešava Nušić, odnosno da živimo njegove komade kojima se, ipak, nije lako smejati.