Doneta odluka: Đacima produžen raspust zbog gripa još nedelju dana!
Umesto 18. februara, u školske klupe osnovci i srednjoškolci će sesti 25. februara.
Predlog ministra zdravlja Zlatibora Lončara na današnjoj sednici Vlade Srbije da se zimski raspust za osnovce i srednjoškolce produži za još nedelju dana je usvojen.
Raspust će tako umesto do 18. februara trajati još nedelju dana.
Odluka ministra došla je na predlog struke, epidemiologa, kojiprocenjuju da će u narednom periodu biti još više obolelih od gripa, a da je među pacijentima do sada bilo najviše dece.
– Zaključno sa šestom izveštajnom nedeljom, prijavljeno je ukupno 104.687 obolelih od oboljenja sličnih gripu i 29 smrtnih ishoda koji se mogu dovesti u vezu sa gripom kod kojih je laboratorijski potvrđen ovaj virus – saopštio je „Batut“.
Lončar je pojasnio da je epidemioloska situacija u skladu s kretanjem oboljenja za ovo doba godini, da se ranijih godina dešavalo da od gripa u sezoni umre od 250 do 300 ljudi.
Izvor: Telegraf